BlogBound Jak to będzie

Ziomek 14.12.2020

Jak długo potrwa spłata pożyczki?

Polecane: url

(ap / dq)

Najwspanialsza wiadomość. Martwiłem się, że będziesz mniej entuzjastycznie nastawiony do pożyczek online. Cóż, nie chodzi o to, że nie byłem entuzjastyczny, po prostu nie mogłem zdecydować się na strategię.

Skoro już wybrałeś strategię, co o niej myślisz? Czy będziesz go nadal używać, czy będzie czas, aby poszukać czegoś innego?

Piszę ten list, aby powiedzieć, że nie wykorzystam strategii, którą właśnie opisałeś. Nie będę Ci dziękować za cały wysiłek, jaki włożyłeś w ten list, bo wiem, że nie skorzystasz osobiście ze wszystkich usług opisanych w liście. Jednak i tak ci o nich opowiem, bo pewnie kiedyś ich użyjesz.

Piszę ten list nie po to, aby Wam podziękować, ale aby powiedzieć, że podjęliście właściwą decyzję. Zawsze warto szukać najtańszych rozwiązań.

Taniej? Wszędzie jest tak samo!

Prawdą jest, że niektóre media są droższe niż inne. Jest to jednak sprawa dwóch grup ludzi: tych, którzy naprawdę potrzebują pomocy finansowej i tych, którzy jej nie potrzebują. Wszystkich, którzy nie mają negatywnej historii kredytowej i są w stanie zapłacić np. Zaległy rachunek za media czy przelew ratalny. Oczywiście wszyscy wiedzą, że ta druga kategoria nie obejmuje oszustów i oszustów.

Należy jednak pamiętać, że oprocentowanie chwilówek jest wyższe niż oprocentowanie standardowych pożyczek, a wynika to ze sposobu konstrukcji pożyczki. Pożyczka udzielana jest albo bankowi z najmniejszym możliwym saldem, albo bankowi z największym saldem. Jeśli więc masz dług i chcesz wiedzieć, ile jeszcze musisz czekać, spójrz na okres spłaty pożyczki. Powinien być krótszy dla tych, którzy nie mają negatywnej historii kredytowej.

Ważniejsze jest jednak porównanie oprocentowania chwilówek. W Internecie zawsze dostępna jest interesująca porównywarka, na której można znaleźć wszystkie potrzebne informacje. Zwykle obliczam porównanie, korzystając z następującego wzoru:

= (kwota w tysiącach złotych) / (miesięczne raty w złotych). Następnie sumę miesięcznych rat dzielę przez wskazany okres. Na przykład, jeśli masz porównanie miesięcznych rat 100, a podany okres to od września do grudnia, to otrzymana wartość wynosi 105. Ponieważ oprocentowanie chwilówek jest wyższe niż oprocentowanie standardowych pożyczek, wartość to 105 x 100 = 220 000 zł.

Jak długo potrwa spłata pożyczki?

Oprocentowanie chwilówek jest dość wysokie. Jeśli więc znajdziesz się w sytuacji, w której oprocentowanie chwilówek jest wyższe niż oprocentowanie standardowych pożyczek, to prawdopodobnie masz problem. Rozwiążmy to.

Przede wszystkim oblicz okres spłaty. Po drugie, określ, jak długo chcesz zachować pożyczkę. Pożyczka, na utratę której nie możesz sobie pozwolić, powinna pozostać na Twoim koncie przez określony czas. Pożyczkę, której celowo nie spłacasz, należy traktować jako "prezent".

Powyższe obliczenia zakładają, że pożyczkobiorca ma pełną swobodę i bezpieczeństwo w postaci gwarancji pracodawcy lub bankowej. W zależności od tego, do której z tych dwóch grup osób należymy, decydujemy o okresie spłaty. Konieczne jest wyliczenie kwot spłat i oprocentowania chwilówek. Konieczne jest również uwzględnienie ewentualnych zmian kwoty kredytu.

Czy warto?

Chwilówki mogą być bardzo kuszącą inwestycją. Pamiętaj jednak, że strona porównawcza to tylko szacunek. To, co reprezentuje, jest kwotą najbardziej prawdopodobną, która najbardziej przypomina kwotę, którą otrzymasz na swoim koncie. Warto też przyjrzeć się okresowi spłaty kredytu i oprocentowaniu. Kto wie, być może na chwilówce uda nam się zaoszczędzić jeszcze więcej, niż daje nam porównywarka.

Porównania nie są doskonałe. Pamiętaj, że im dokładniejsze liczby wybierzesz, tym więcej możesz uniknąć niespodzianek. Witryna porównawcza jest wersją uproszczoną. Prawdą jest, że pożyczki gotówkowe to dość skomplikowane instrumenty finansowe. Nie zmienia to jednak faktu, że można obliczyć wysokość rat i oprocentowanie chwilówek.

W Internecie dostępnych jest wiele porównywarek internetowych. Możesz wybrać porównanie, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i sytuacji finansowej. Warto też zajrzeć do porównywarek, które są nie tylko darmowe, ale też niezwykle korzystne dla konsumenta.

Porównywarka internetowa jest podstawą wszelkich czynności porównawczych. Należy pamiętać, że im dokładniejsze porównanie, tym korzystniejsze dla klienta.

  • Porównywarka

Polecane: Panele Fotowoltaiczne Pleszew

Polecane: bytomia.pl

Tagi: o inwestycjach,